Tarihçe

1823

Kuruluş

Altenloh, Brinck & Co; 1823 yılında endüstriyel vida üretimine başlayan ilk Alman şirketidir. Şirketin kısaltması olan ABC yıllar içerisinde kaliteli bağlantı elemanları üretimi konusunda tanınmış bir marka haline gelir. Şirketin sürekli başarısının temellerini; özel olarak üretimini sağladığı bağlantı elemanları, sürekli olarak iyileştirilen ve rasyonel hale getirilen üretim süreçleri, ürünü avantajlı hale getirmeye çalışan araştırma ve geliştirme ekibi ve ürün çeşitlendirmedeki başarı oluşturmaktadır.

Kuruluş
1829

İlk İhracat

İlk İhracat
1967

Birinci Nesil SPAX

 • ABC 1967'de, dünya çapında fetihlere başlamış olan evrensel vidayı “SPAX” markası ile piyasaya sürmüş ve yeşil ambalajında “SPAX” pazarda devrim yaratmıştır.
 • “SPAX” markası pazar gereksinimlerine ve müşteri isteklerine yeterli ve esnek bir şekilde cevap vermek için sistematik olarak geliştirilmiştir.
 • 50 yılı aşkın zaman içerisinde “SPAX”geleneği ve kalitesiyle dünya çapında talep gören klasik bir Alman markası haline gelmiştir.
Birinci Nesil SPAX
1989

İkinci Nesil SPAX : SPAX-S Lanmasını

 • SPAX-S lansmanı ile ABC, ABC-SPAX'ın diğer tüm uygulama avantajlarına ek olarak daha yeni ve olağanüstü özelliklere sahip bir vida geliştirmiş olur.
 • SPAX-S'in olağanüstü özelliği dalgalı keskin dişleridir. Dalgalı keskin dişler sayesinde SPAX-S ahşaba kolayca nüfus eder. Dalgalı keskin dişler; ahşabın liflerini düzgün bir şekilde kestiğinden, vidalar kenara yakın yerlerde bile ahşabın parçalanmasını ve çatlama yapmasını önler.
SPAX-S Lanmasını
2005

Üçüncü Nesil SPAX

 • ABC, 3. jenerasyon SPAX ile pazarda tekrar devrim yaratıyor.
 • SPAX 4KESİCİ Freze Bıçağı (veya SPAX 4KESİCİ Uç), vida diş kısmından gövdeye geçiş bölümünde yer alan kare şekilli kısmı temsil etmekte olup 3. jenerasyon SPAX ile birinci sınıf ve yüksek teknoloji vidalama sağlar.
 • T-STAR plus vidalarda tornavidanın veya vidalama ucunun vida başına yerleştirilmesi çok daha kolay olup, daha sıkı tutunma sağlanır. T-STAR vidalar ile montaj yapılırken vidalama ucunun sıyırma yapması etkili bir şekilde önlenmiş olur.
 • T-STAR plus vidalarda, vida başının görüntüsü yıldız şeklindedir. Yıldız şeklindeki vida başında bulunan girinti derin, dikey pozisyondadır.
 • T-STAR vidaların en önemli bir diğer özelliği vidalama kuvvetinin minimuma indirildiği noktada bile etkin ve etkili sabitleme yapılabilmesidir. Bu özellik sayesinde SPAX vidalama uçları için uzun kullanım ömrü ve mükemmel uyum sağlanmış olur.
 • Vida SPAX T-STAR plus ile çok daha iyi kavrandığından ve vidalama ucundan düşmeyeceği için yukarı yönlü çalışmak çok daha kolay hale gelir.
Üçüncü Nesil SPAX
2009

Konny Reimann SPAX'ın marka elçisi oldu

 • SPAX'in çağdaş marka imajı ne kadar farklı olursa olsun, hiç kimse SPAX markasının özünü Almanya'nın ünlü televizyon programcılarından Konny Reimann kadar otantik ve güvenilir bir şekilde somutlaştıramazdı. Almanya'da yapmış olduğu televizyon programlarıyla tanınan "Kendin Yap" tutkunu Konny son birkaç yıldır "SPAX" markasının elçisi ve SPAX'ın yüzü haline geldi.
 • Konny'nin hoş tavırları, "Kendin Yap" konusunda yeni bir çığır açma niyetinde olması, yeni tasarımları etkileyici şekilde sunması, SPAX markası ile uyumlu şekilde konumlanmasını sağladı.
Konny Reimann SPAX'ın marka elçisi oldu
2014

"Made in Germany - Almanya'da Üretilmiştir" - TÜV Sertifikası

 • “SPAX” ürünleri, bilinen meşhur yeşil ambalajında dünyanın dört bir yanından satın alınabilir: SPAX; Alman kökenlerini sonuna kadar korumak ve kalitesinden taviz vermemek adına sadece Ennepetal'de üretilmektedir. Tam bu noktada SPAX vidaları için "Made in ..." etiketi için sertifikasyon Alman teknik müfettişi TÜV tarafından yürütülen ayrıntılı bir test prosedürü sonrasında alınmıştır.
 • SPAX International Genel Müdürü Michael A. Thomas; Simon Rehm'in bir tür referans olarak SPAX'ı desteklemesinden memnuniyet duyduğunu belirtmiştir. SPAX için; güvenlik konusunda en ufak bir şüphe yaşamamak için kalite söz konusu olduğunda kestirme yol söz konusu olamaz. SPAX International, üstün Alman teknolojisine bağlı durumdadır. Bu yüzden müşterilerine SPAX markasıyla yüksek düzeyde güvenlik, kalite ve süreklilik sağlamaktadır.
Made in Germany - Almanya'da Üretilmiştir - TÜV Sertifikası
2016

Simon Rehm SPAX'ın resmi marka elçisi oldu

 • Alman marangoz dünya şampiyonu Simon Rehm, SPAX International'ın resmi marka elçisi oldu. Rehm, hem Avrupa hem de Dünya Şampiyonasında Almanya'nın milli marangoz takımı için altın madalya kazandı. SPAX'ın resmi marka elçisi olarak Simon Rehm, SPAX ürünlerini büyük bir gurur ile kullanmakta ve tanıtımını üstlenmektedir.
 • Simon Rehm'in bir referans olarak yanımızda olmasından dolayı memnunuz. SPAX'ın en önemli misyonu her zaman en yüksek kalite standartlarını karşılamasıdır. Simon Rehm, SPAX'ın kalite yönetimi konusunda kendisi gibi şampiyon olduğunu belirtmektedir.
Dünya marangoz şampiyonu Simon Rehm SPAX'ın resmi marka elçisi oldu
2017

SPAX'ın 50. yılı

 • 2017 yılında SPAX markasının 50. yılı olarak kutlandı.
 • Son 50 yılda SPAX; pazar gereksinimlerine ve müşteri isteklerine yeterli ve esnek bir şekilde yanıt vermek için sistematik olarak geliştirilmiştir.
 • 50 yıllık geçmişi ile SPAX; sadece zamana ayak uydurmakla kalmadı, zamanında ötesinde yenilikler yaparak üstün kalitesini ispatladı.
 • SPAX yıllar içinde, değerli marka olma iddiasını desteklemek ve korumak için yenilikler yapmıştır. Araştırma ve Geliştime merkezinde yapılan çalışmalar ile SPAX, teknolojik olarak sürekli optimize edilmektedir.
 • 50 yıl önce yola çıkan SPAX, geleneği ve kaliteli ürünü ile dünya çapında talep gören klasik bir Alman markası haline gelmiştir. 50. yıldönümü markanın başarısının en iyi kanıtıdır.
SPAX'ın 50. yılı

SPAX Haber Bülteni

Newsletter

SPAX hakkında en güncel haberleri e-mail olarak almak için SPAX haber bültenine hemen şimdi kayıt olun.

Şimdi abone olun

İletişim

Kontakt

Lütfen bizimle iletişime geçin. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

İletişim formu