SPAX İstanbul Tarihçe

1995
  • Tüfekçioğlu Limited Şirketi Kasım 1995'te Hayri Yağız tarafından kuruldu.
  • Hayri Yağız SPAX International ile distribütörlük görüşmelerini Aralık 2015'te sonuçlandırmış olup ilk siparişini Almanya'ya iletti.
1996
  • Aralık 1995'teki siparişe istinaden ilk ithalat 8 çeşit vida ile Ocak 1996'da gerçekleştirildi.
  • Şubat 1996'da Tüfekçioğlu Ltd. Şti. adına Hayri Yağız, yeşil ambalajında üretimi gerçekleştirilen SPAX markasını "ABC Vida" adı altında pazara sunuldu.
1997
  • SPAX International 1997 yılı başında Tüfekçioğlu Ltd. Şti. hisselerini satın almak üzere Hayri Yağız ile görüşmelere başladı.
  • 5 Mayıs 1997 tarihinde SPAX International Tüfekçioğlu Ltd. Şti. hisselerinin tamamını satın alarak Türkiye Pazarına ABC Bağlantı Tekniği Ticaret Ltd. Şti. olarak kendisi giriş yaptı. Aynı tarihte Hayri Yağız Şirket'in Genel Müdürü olarak atandı ve Türkiye operasyonlarından sorumlu olarak hizmet vermeye devam etti.
2013
  • SPAX International global olarak almış olduğu karar doğrultusunda Şirket unvanını SPAX İstanbul Bağlantı Tekniği Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirdi.
  • Türkiye pazarında "ABC Vida" olarak tanınan vida, Şirket politikası gereği "SPAX" markası altında Türkiye pazarında faaliyetlerini sürdürmeye başladı.
2018

SPAX International almış olduğu karar neticesinde Türkiye operasyonlarının Hayri Yağız'a devri konusunda görüşmelere başladı.

2019

SPAX İstanbul ve SPAX International arasında imzalanmış olan hisse devir anlaşmasına istinaden 15 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla SPAX İstanbul Bağlantı Tekniği Tic. Ltd. Şti. hisselerinin tamamı Hayri Yağız tarafından devir alındı. 15 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla SPAX İstanbul, SPAX International'ın Türkiye, İran, Kazakistan ve Türki Cumhuriyerlerdeki tek yetkili distribütör olarak 850'yi aşkın ürün çeşidi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

SPAX Haber Bülteni

Newsletter

SPAX hakkında en güncel haberleri e-mail olarak almak için SPAX haber bültenine hemen şimdi kayıt olun.

Şimdi abone olun

İletişim

Kontakt

Lütfen bizimle iletişime geçin. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

İletişim formu